Výlety pěšky, na kole nebo autem

S-61 Delfín – ponorka – plovoucí muzeum

Muzeum nabízí návštěvníkům možnost navštívit vnitřek ponorky a představit si, jak zde členové posádky žili.

Ponorka Delfin se stala, od 8. května 2004, první španělskou vojenskou lodí, ze které se stalo plovoucí muzeum. Se svým sídlem v přístavu města Torrevieja, se stala součástí scenérie města a od okamžiku jejího slavnostního otevření pro veřejnost si ji prohlédlo více než 1.300.000 návštěvníků. Minimální výška pro vstup a navštěvu ponorky : 1,15 m. Zavřeno v květnu a červnu - provádění údržby

 

Turistická Panoramatická rozhledna "La Torre del Moro"

Nachází se na Torrevieja do La Mata u silnice na pobřeží. Podle této strážní věže bylo město Torrevieja pojmenováno.


El Cura Beach

Toto je nejoblíbenější pláž, která je začleněna do městské oblasti.

Tato pláž je 325 m dlouhá a 27 m široká. Je to nejbližší pláž do centra města. Na jihu sousedí s Juan Aparicio Esplanade a na severu sousedí s Pomníkem Středomoří. Má pěkné a nově zrekonstruované nábřeží, plné barů, obchodů se suvenýry, zmrzlinami a restaurací. V létě je to také místo pro "Noche de Habaneras en la Playa"Habaneras noc na pláži, událost přitahuje mnoho lidí na večeři a k poslechu hudby.

 

Los Locos Beach

Za své jméno vděčí staré psychiatrické léčebně, která byla umístěna v minulosti vedle této pláže.

Los Locos Beach, je dlouhá pláž s jemným a zlatým pískem a klidné vodou.Je  760 m dlouhá a 25 metrů široká. Nachází se na severu města, těsně za zátokou. Najdete zde mnoho barů a restaurací.

 

La Mata Beach

Toto je nejdelší pláž v Torrevieja.

La Mata, která je 2300 m dlouhá a 40 metrů široká, se nachází v okrese Torrevieja. Na jihu sousedí s Cape Cervera. Můžete zde navšívit mnoho restaurací. Na druhé straně pláže najdete širokou oblast písečných dun, které jsou součástí Parque del Molino del aqua.

 

Los Naufragos Beach

Los Naufragos Beach se nachází v okolí San Roque, na jižní straně města Torrevieja a je 325 m dlouhá a 77 m široká. Během letního času ji navštíví v průměru 7000 návštěvníků za den.

Na severu, pláž navazuje na pásový dopravník soli a na jihu můžete vidět skalní sousedství San Roque. Pláž patří k městským plážím a má promenádu a oddělené parkoviště. Má bezbariérový přístup. U pláže je autobusová zastávka ( linka E ).

Získala tato ocenění : Qualitur, ISO 14000 na environmentální řízení, ISO 9000 o kvalitě Beach, Ecoplayas, modrá vlajka a kvality Q.

 

Lo Rufete - Multi Adventure Park

                                                     

Lo RUFETE je zábavní park s venkovským hotelem, v oblasti San Miguel de Salinas. Okolí se vyznačuje vegetací borovic a především pomerančovníky a citroníky, které zpříjemňují ovzduší krásnou vůní v době květu. Otevřeno po celý rok. web : www.lorufete.com


ZDARMA Wifi

ČTYŘKOLKY:
V Rufete lo nabízí čtyřkolky k pronájmu s jedním a dvěma sedadly, výlety s průvodcem kolem jezera, Sierra Escalona nebo jakékoliv jiné trase

Jízda na koni
v Lo Rufete.

PAINTBALL:
 

Kajaky:

Užijte si se svými přáteli plachtění v modrém jezeře s našimi kajaky!

Tirolina:

Vyzkoušejte!

Lukostřelba:
V Rufete Lo si můžete vyzkoušet tento sport, naučíme vás to.

Otevřeno po celý rok

Zima 09:00-14:00 a 15:30-17:00

Léto 09:00 - 14:00 a 16:00 - 08:00 pm

 

Rio Safari Elche

Přijďte a užijte si s celou vaší rodinou den dobrodružství se zvířaty.

Rio Safari Elche poplatky:
Dospělí: . 22,50 €
děti od 3 do 12 let: 17 € (identifikační doklad bude požadován)
Uvedené ceny zahrnují: prohlídková trasa vláčkem, plazí  jeskyně, sbírka ptáků, krokodýlí farma , farma Škola, živočišné přehlídky a bazén v létě.

Otevírací doba:
Zimní: 10:30 až osmnáct hodin.
Léto: 10:30 až dvacet hodin.
Adresa: Nachází se na silnici, spojující Elche s Santa Pola (CV 865), 9 km od Elche a 4 km od Santa Pola.
 

Motokáry Orihuela Costa

Zábava pro všechny věkové kategorie (od 3 do 16 let)

 

Motokáry Orihuela Costa nabízí celou řadu aktivit pro trávení volného času s rodinou.

OTEVŘENO DENNĚ
​​Zima (září 11.6.20) - od 11h do 22h
Léto (21. června do září 10) - od 11 hod. do 13:30
Telefon: 965328069
Email: correo@gokartsorihuelacosta.com
Web: www.gokartsorihuelacosta.com

Služby :
- Track motokáry pro děti ve věku od 3 do 5 roků
- Track motokáry pro děti ve věku od 10 do 15 roků
- Track motokáry pro dospělé nad 16 let
- Honda Karts 400c.c. pro zkušenější
- Paintball

 

 

MAR MENOR – MALÉ MOŘE

 

Na jihovýchodním pobřeží Španělska, v provincii Murcia, leží Mar Menor - Malé moře. Jedná se o jednu z největších pobřežních lagun.

Ohromné jezero teplé, klidné a velmi slané vody je odděleno od Středozemního moře pruhem pevniny s názvem La Manga. Tento "rukáv" je dlouhý 22 km a široký 250 - 1 500 m. Souvislý pruh země je přerušován přírodními kanály, jimiž do Mar Menor proudí slaná voda.

Vynikající jsou klimatické podmínky. Slunce zde svítí 315 dnů v roce, průměrná teplota je kolem 18°C a i v létě, kdy teplota dosahuje kolem 30°C, zde fouká příjemný větřík. Mar Menor se svou maximálně sedmimetrovou hloubkou se velice brzy prohřeje a už od května tu bývá voda příjemně teplá. Vstup do vody je pozvolný, nehrozí tu velké nárazové vlny, a proto je zde bezpečno i pro malé děti.

Příznivé klimatické podmínky, bohatství vod i krása okolní krajiny odjakživa přitahovaly nejrůznější civilizace. Archeologické nálezy dokládají přítomnost Iberů, Féničanů, Řeků, Kartáginců i Římanů. Byli to však především Arabové, kteří si u Mar Menor začali stavět svá letní sídla, jak o tom ostatně svědčí i název městečka Los Alcazares (z Al-Ksar, což v překladu znamená místo k bydlení). V 17. století se museli zdejší obyvatelé bránit stále častějším nájezdům pirátů z Alžíru. V této době se začaly stavět strážní věže, z nichž se jich několik ještě zachovalo. Až do 18. století se obyvatelé živili především rybolovem a těžbou soli ze zdejších salin. V 19. století si na pobřeží Mar Menor začínají stavět své letní domy obyvatelé z vnitrozemí a oblast se pomalu mění v rekreační zónu.

Klimatické podmínky, léčivé bahno a sluneční svit jsou srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli. Velká intenzita slunečního záření a pouštní prostředí přispívá k rychlému odpařování vody. Páry nad lagunou chrání před zhoubnými ultrafialovými paprsky. Díky prostředí bez pylu se zde léčí onemocnění dýchacích cest, astma atd, dále onemocnění kůže (hlavně lupénka, ekzémy), kloubů, poúrazové stavy, revmatismus, artróza, záněty, nervové nemoci a nemoci spojené s artikulací. Léčebné účinky vody v Mar Menor spočívají ve zvýšené koncentraci minerálů a solí (42,2 - 46,7 %), např.kyslík (4,5 - 6,5 ml/l), vápníku, hořčíku, sodíku, jódu a flóru. Moře je tu velice mělké a voda zde udržuje stálou teplotu (i v nejchladnějších měsících 18°C). Díky tomu se Mar Menor stává jedinečnou léčebnou oblastí pod širým nebem. Bylo dokázáno, že termální koupele v tomto druhu slané vody mají osmotický vliv na vnitřní tkáně lidského těla a zvyšují činnost krevního oběhu. Odstraňují jedovaté látky z kožních tkání a uvolňují svaly.

Léčivé bahno (fango) v oblasti jezera je známé pro svoji léčebnou hodnotu. Obsahuje vysoké procento vápníku, hořčíku, sodíku, fluóru, chlóru a síry. Hodnota PH je 7,12 - 8,45. Bahno se nanáší na kůži a pomáhá při léčbě kožních chorob, zaručeně lupénky, ekzémy, vyrážky, akné, různých zánětů a alergií. Má totiž schopnost rychlého vstřebávání, neutralizace kyselosti a stimulace účinků, což je podstatné pro hojení ran a zlomenin. Lehce rozetřená vrstva bahna absorbuje všechny jedy povrchového systému kůže. Všech výše zmíněných účinků bahna se využívá i k chorob pohybového ústrojí. Bahno může být aplikováno pod širým nebem