Torrevieja - dovolená

19.06.2012 14:56

Na jihu regionu Valencie se rozkládá známé a turisticky vyhledávané letovisko Torrevieja. Leží na prosluněném pobřeží Costa Blanca, a i když je poměrně hustě zalidněno, zachovalo si svou jedinečnou atmosféru a starodávný půvab.

Torrevieja je bývalá rybářská vesnice, která se rozrostla na velké město, které má dnes 100 tisíc obyvatel.

Ve městě můžete navštívit řadu turistických atrakcí a nákupních center. Torrevieja je také známá pro své mořské laguny a dlouhé písečné pláže. Název Torrevieja je odvozen od "staré věže" (torre vieja=stará věž), protože v okolí této věže se město i nadále rozrůstá. Město se také pyšní starou rybářskou tradicí a proslavilo se svou produkcí mořské soli. Turisté se zde mohou něco přiučit o nejoblíbenějších solných výrobcích v Evropě a tak návštěva v místním solném dole a slaných jezer je přímo povinností pro každého cestovatele. Město okouzlí všechny návštěvníky svými památkami, malými trhy a obchůdky.
Letovisko patří k nejpopulárnějším prázdninovým místům na Pyrenejském poloostrově.  

Hlavním lákadlem je bezesporu písečná pláž, která se táhne v délce 20 km. Vytvořila se zde zátoka, která poskytuje příjemné koupání, a užívat si zde můžete vodních radovánek. Pláž má postupné svažování do moře, proto je vhodná nejen pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. V nabídce jsou rovněž nejrůznější vodní sporty jako paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Nadšeni budou také milovníci potápění a šnorchlování.

Turistům je zde k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové dovolené. Nakoupit si mohou v supermarketech, několika menších obchůdcích nebo na pravidelném pátečním bleším trhu. Zdejší restaurace lákají k ochutnávce španělských specialit nebo k posezení u skleničky dobrého vína. Restaurace jsou poměrně levné a nabízejí pokrmy i z mezinárodní kuchyně. O zábavu se pak starají také četné bary, diskotéky a noční podniky. Můžete navštívit zábavní park Terra Mítica v Benidormu a nedaleko také vodní park. Sportovně založení jedinci si mohou zahrát golf nebo tenis.

Z Torrevieja je zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy a letovisky. Doprava je umožněna po kvalitně vybudovaných silnicích. Zavítat můžete také do nedalekých měst, jako Alicante, Elche, Murcia, Santa Pola, Benidorm, Guardamar del Segura či Rojales. Na jižní straně Torrevieja je přístavní molo, odkud v létě pravidelně vyplouvají lodě na jednodenní výlety na Isla de Tabarca