Ozdravné pobyty u Mar Menor, s ubytováním v Torrevieja

19.01.2019 11:54

TORREVIEJA - MAR MENOR ( MENŠÍ MOŘE) – LÓ PAGAN

(BAHENNÍ KOUPELE + PLÁŽ)

 

 

 

Na jihovýchodním pobřeží Španělska, v provincii Murcia, leží Mar Menor - Menší moře. Jedná se o jednu z největších pobřežních lagun.

Ohromné jezero teplé, klidné a velmi slané vody je odděleno od Středozemního moře pruhem pevniny s názvem La Manga. Tento "rukáv" je dlouhý 22 km a široký 250 - 1 500 m. Souvislý pruh země je přerušován přírodními kanály, jimiž do Mar Menor proudí slaná voda. Vstup do vody je pozvolný, nehrozí tu velké nárazové vlny, a proto je zde bezpečno i pro malé děti.

Klimatické podmínky, léčivé bahno a sluneční svit jsou srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli. Velká intenzita slunečního záření a pouštní prostředí přispívá k rychlému odpařování vody. Páry nad lagunou chrání před zhoubnými ultrafialovými paprsky. Díky prostředí bez pylu se zde léčí onemocnění dýchacích cest, astma atd, dále onemocnění kůže (hlavně lupénka, ekzémy), kloubů, poúrazové stavy, revmatismus, artróza, záněty, nervové nemoci a nemoci spojené s artikulací. Léčebné účinky vody v Mar Menor spočívají ve zvýšené koncentraci minerálů a solí (42,2 - 46,7 %), např.kyslík (4,5 - 6,5 ml/l), vápníku, hořčíku, sodíku, jódu a flóru. Moře je tu velice mělké a voda zde udržuje stálou teplotu (i v nejchladnějších měsících 18°C). Díky tomu se Mar Menor stává jedinečnou léčebnou oblastí pod širým nebem. Bylo dokázáno, že termální koupele v tomto druhu slané vody mají osmotický vliv na vnitřní tkáně lidského těla a zvyšují činnost krevního oběhu. Odstraňují jedovaté látky z kožních tkání a uvolňují svaly.

Středisko Lo Pagán, na pobřeží Mar Menor, je proslulé svými bahenními koupelemi. V bezprostřední blízkosti najdete ony pověstné Charcas de las Salinas, malá jezírka s léčivým bahnem, která jsou pokládána za největší přírodní bahenní "lázně" v Evropě. Můžete se natírat bahnem sami, je to zdarma a to je skvělá zpráva, pokud máte velkou rodinu. Bahenní koupele můžete využívat od 1 roku do sta let. Před prvním použitím je nutné si natřít jen malou plošku těla a počkat, jak vaše kůže bude reagovat. Pokud se po prvním nanesení neprojeví žádné vedlejší účinky, je možné zvyšovat délku schnutí bahna a tloušťku vrstvy. Léčivé bahno (fango) v oblasti jezera je známé pro svoji léčebnou hodnotu. Obsahuje vysoké procento vápníku, hořčíku, sodíku, fluóru, chlóru a síry. Hodnota PH je 7,12 - 8,45.

Bahno si nanesete na kůži, necháte uschnout a nejpozději do jedné hodiny ho smyjete. S bahnem na těle se v oblasti nádrží můžete procházet na promenádě k tomu účelu vystavěné  a následně pak vodu smýt ve stejném místě, kde jste ho nabírali. Bahno se nikdy nesmývá v moři. Koupel v moři může proběhnout až po smytí bahna v Las Charcas. Pomáhá při léčbě kožních chorob, zaručeně lupénky, ekzémů, vyrážek, akné, různých zánětů a alergií. Má totiž schopnost rychlého vstřebávání, neutralizace kyselosti a stimulace účinků, což je podstatné pro hojení ran a zlomenin. Lehce rozetřená vrstva bahna absorbuje všechny jedy povrchového systému kůže. Všech výše zmíněných účinků bahna se využívá i k chorob pohybového ústrojí. Vrstva bahna aplikovaná na kůži pohlcuje všechny toxické látky z periferního systému pojivové tkáně a odvádí toxické látky z části pokožky zvané škára. Funguje tak jako opravdový sací papír. Kromě toho má bahno vysokou tepelnou vodivost a díky tomu také protizánětlivé účinky tolik potřebné v případě léčby a prevence onemocnění jako je revmatismus, artritida, artróza, dna, ale také při rehabilitacích po zlomeninách kostí, problémy se záněty šlach a pohybového ústrojí vůbec. Podle pověstí, které si Španělé předávají z generace na generaci, k dosažení dobrého účinku je potřeba bahenní proceduru zopakovat devětkrát.

Doporučujeme kombinovat aplikaci bahna s koupáním v Mar Menor a se slunečními lázněmi na plážích Torreviejy. K nejbližší pláži v Torrevieja to budete mít jen 150 m od našeho apartmánu.

 

Kalkulace ceny ozdravného pobytu

Cena pro 2 - 3 osoby (nebo 2 dospělé osoby a 1dítě) na 2 týdny v termínu od 15.9. do 15.6.

Pronájem apt se dvěmi ložnicemi, 14 dnů                                              750 eur                                              

Doprava 9x do Ló Pagan                                                                      450 eur                                              

Doprava z a na letiště                                                                          100 eur                                              

Celkem                                                                                             1 300 eur

V ceně je ubytování v Torrevieja, přeprava do Lo Pagán (9x), zapůjčení 1 slunečníku na pláž, chladící tašky, kbelíku na jednodušší nabírání bahna a houby k usnadnění smývání bahna.  

                                                                    Těšíme se na Vás !